تبلیغات
" عرشیان " - فرشته های غواص...

فرشته های غواص...

تراز:  مسئول روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در حال حاضر مشغول جمع‌آوری مدارک و پلاک 175 شهید غواص و خط‌شکن، همچنین 95 شهید گمنام در محل شناسایی این افراد هستیم و بعد از اتمام این اقدامات آزمایشان مربوط به DNA انجام خواهد شد.
شهدای غواص
سردار "سیدمحمد باقرزاده" فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح 
175 شهید غواص از مجموع 270 شهیدی بودند که در ماه گذشته از مرز شلمچه وارد کشور شدند، گفت: بعد از سقوط صدام، رقم تفحص شهدا اینقدر بالا نبوده و این به برکت ماه رجب بوده است.
 
سردار باقرزاده تصریح کرد: مردم محلی ماجرای شهادت غواصان و خط شکنان را اینگونه برای ما تعریف کردند که برخی از نیروهای ایرانی زخمی بودند که زنده به گور شدند و سپس سگ‌های وحشی را به جان رزمندگان انداختند و بسیاری از نیروها تشنه لب به شهادت رسیدند.
 
وی افزود: در قبرستانی که نزدیک العماره بود سه گروه جسد پیدا کردیم. گروه اول شهدای خودمان بودند. گروه دوم شیعیان مظلوم العماره بودند که در انتفاضه اول عراق به شهادت رسیده بودند که زن و کودک نیز در بین آن‌ها بود. دسته سوم اجساد نیروهای عراقی بود که ما در زمان صدام تحویل عراق داده بودیم، ولی آن‌ها به جای تحویل به خانواده‌هایشان آنجا دفن کرده بودند.
 
وی تاکید کرد: همه غواصان و خط شکنان زنده به گور نشده‌اند. چون در برخی اجساد هیچ اثری از تیراندازی و اعدام وجود ندارد.[ سه شنبه 20 مرداد 1394 ] [ ساعت 22 و 36 دقیقه و 07 ثانیه ] [ رضا فرازی ]